Publiczne Gimnazjum nr 3

im. Izabeli Branickiej w Białymstoku

20170516 115439Miniony tydzień upłynął pod hasłem Zdrowia i aktywności fizycznej. Młodzież naszej szkoły miała możliwość wzięcia udziału w wielu działaniach promujących zdrowie, a szczególnie racjonalne odżywianie i aktywność fizyczną.

Uczniowie klas trzecich, uczestniczyli w spotkaniu z lekarzem diabetologiem, panią Anną Modzelewską,  podczas którego przekazane zostały ciekawe informacje na temat zasad zdrowego odżywiania. Młodzież zainspirowana wykładem naszego gościa, wykonała zdrowe kanapki  w ramach  „drugiego śniadania”. Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się trwające przez cały tydzień „aktywne przerwy”, w trakcie których społeczność szkolna miała możliwość, rozwijania swoich umiejętności tanecznych. Uczniowie próbowali również swoich sił w konkursie wiedzy olimpijskiej, konkursie „Fair Play w sporcie” oraz w quizach dotyczących zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania. Młodzież chętnie brała udział także w zorganizowanych zajęciach na temat „Ćwiczę mądrze i bezpiecznie”, jak również w międzyklasowych zmaganiach sportowych, w trakcie których reprezentacje klas rywalizowały między sobą w następujących konkurencjach: bieg sztafetowy, skok  w dal z miejsca oraz przeciąganie liny.

Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji, wśród klas I zwyciężyła reprezentacja klasy I b, zaś w klasach II zwyciężyli uczniowie klasy II e.  Najlepsze wyniki w klasach III uzyskała młodzież klasy III b oraz III d.  

                                                  GRATULUJEMY !!!

 

Flaga Hiszpania

 

  Klasa hiszpańska

 

 

 

kalendarz2016 2017

 

 

  

librus

 

 

 

lpp

 

 

pah

 

 

 

ibe

 

 

 

szkola przyjazna1