Przeskocz do treści

Język angielski

W ciągu ostatnich stu lat język Angielski stał się najważniejszym językiem na świecie. Językiem, którym mówi największa ilość ludzi na świecie jest język chiński znany i używany jedynie w Chinach i przez chińskich emigrantów. W języku angielskim na całym świecie mówi około 700 milionów ludzi. Jest to język oficjalny w Wielkiej Brytanii, Północnej Irlandii, Australii, Nowej Zelandii i Stanach Zjednoczonej Ameryki.

Angielskim mówi także bardzo duża grupa ludzi na całym świecie jako językiem obcym. W Polsce wielu młodych ludzi uczy się tego języka w szkole. Język angielski miały wcześniej wpływ inne języki, przede wszystkim łacina i greka, teraz to om w bardzo dużym stopni wpływa na inne języki.

Słowa stosowane w powiązaniu z programami i sprzętem komputerowym są używane w większości w oryginalnym angielskim i w wielu językach nie ma tłumaczenia tych słów. Jest to język najważniejszy w całym interesie komputerowym i jest to również bardzo ważny język w polityce, handlu, bankowości, zarządzaniu i nauce, jak również w filmach, muzyce i kulturze.