Przeskocz do treści

Motywacja dziecka

Umiejętność odpowiedniej motywacji nie jest najłatwiejszym elementem wychowania dziecka. Właściwe krytykowanie, i konstruktywnie rozdawane pochwały pomagają w ukształtowaniu zmotywowanego dziecka. Pochylmy się się nad problemem tworzenia osobowości Twojego dziecka.

Zastanów się czy dziecko jest elastyczne, czy raczej trudno przychodzi mu przystosowanie się do niespodziewanych sytuacji? Jak podchodzi to swoich sukcesów, a jak do porażek? Jak patrzy na rywalizację? Czy podobają mu się nowe nieznane wyzwania? Od Twojej odpowiedzi na powyższe pytania uzależniony jest sposób auto motywowania się Twojego dziecka do nowych działań.

Co zrobić kiedy dziecko nie chce odrabiać lekcji?

Co możemy uczynić, kiedy młody człowiek nie chce lub nie może odrabiać lekcji. Obowiązek edukacyjny czasem nie jest przyjemny. Praca nad zadanymi pracami domowymi, przed tym jak zostanie rutynową czynnością, może wywoływać w dziecku bunt. Czy istnieje sposób na zachęcenie dziecka do odrabiania prac domowych? Polski system edukacyjny to spore wyzwanie w życiu naszego kilkulatka, który bez ostrzeżenia z etapu fascynacji zabawkami wchodzi w etap poważniejszej edukacji.

Pomimo tego, że szkoła nastawiona jest na wszechstronne rozwijanie dziecka to ogrom nowych wyzwań i znajomości, domaga się od wszystkich dzieci sumienności oraz pracowitości. Wprowadzenie wymienionych wartości w codzienność dziecka jest trudnym zadaniem. Ale co możemy zrobić jeśli młody człowiek nie czuje potrzeby aby odrabiać zadane lekcje.