Przeskocz do treści

Nauka języków najlepszą inwestycją

Nauka języków obcych jest obecnie jedną z lepszych inwestycji w swoją edukację. Coraz większa konkurencja na rynku pracy sprawia, że znajomość języków obcych może stać się swoistego rodzaju kartą przetargową. Wiele firm działa w środowiskach międzynarodowych i w związku z tym wymaga od swoich pracowników biegłej znajomości języków.

Ostatnio bardzo popularne są języki skandynawskie: norweski, szwedzki, duński. Mówi się o nich, że są trudne. Może to być związane z tym, że do tej pory nie były zbyt popularne i nie jesteśmy z nimi osłuchani. Jednak ich nauka może zaowocować w przyszłości dobrze płatną pracą. Znajomość języków obcych jest przydatna nie tylko przy poszukiwaniu pracy za granicą. Wiele zagranicznych firm przenosi swoje siedziby do Polski ze względu na niższe koszty. Osoba, która w stopniu dobrym zna język norweski, szwedzki czy duński z pewnością zwiększy swoje szanse na rynku pracy.

Międzynarodowe korporacje zatrudniają do wielu działów, także finansowych. Co ciekawe takie firmy często nie wymagają doświadczenia w danej branży, lecz stawiają tylko na doskonałą znajomość języka norweskiego. Firmy często oferują szkolenia z różnych dziedzin, wymagając od kandydatów jedynie wykształcenia kierunkowego i biegłego posługiwania się językiem obcym. Warto zacząć naukę już teraz, by w przyszłości nie mieć problemów ze znalezieniem pracy.